50. výročí školy

V letošním školním roce slavíme 50 let od založení naší školy. S tím bude spojeno mnoho aktivit.

Jednou z nich je i STROM CITÁTŮ, HESEL a MOUDRÝCH RAD. Žáci jednotlivých tříd společně s učiteli se o něj pečlivě starají a díky nim už na něm začínají postupně kvést jednotlivé květy. Věříme, že nám všem budou tyto květy dělat radost a třeba se i stanou malou inspirací pro každého, kdo se u něho zastaví.

• 50. Uchovejte si úsměv i smích. (1.st)
  • 49. S kým jsi, tím jsi. (Dana Beránková)
  • 48. Život, to je série mnoha okamžiků – opravdovým úspěchem by bylo prožít všechny. (B. Ferrero)
  • 47. Nikoho neodsuzuj, dokud jsi nepoznal úhel jeho pohledu. (B. Ferrero)
  • 46. Je lepší dělat chyby než nečinně ležet. (S. Chinmoy)
  • 45. Nejcennější dar, jenž můžeme druhému člověku nabídnout, je naše plná pozornost. (Thich Nhat Hanh)
  • 44. Skutečný cíl je vždy před námi, ne za námi. (Sri Chinmoy)
  • 43. Nikdy není pozdě stát se tím, kým se chceme stát. Žít svůj život naplno a s potěšením. (1. st.)
  • 42. Míru ve světě můžeme dosáhnout, až síla lásky nahradí lásku k síle. ( S. Chinnoy)
  • 41. Štěstí není cílem, za nímž se ze všech sil ženeme, je to květina, je to lístek, který si utrhneme na cestě za povinností. (S. Mill)
  • 40. Sluníčko si na pomoc k srdci vem. A snaž se žít ten hezký život s láskou s nadějí a s úsměvem. (Honza Volf)
  • 39. Každá věc, které jsi dal svůj čas a lásku, nese kousek tvého srdce. (J. Kratka)
  • 38. Je jen jediný způsob, jak dorazit do cíle: začít. (Sri Chinnoy)
  • 37. květ - Obrať svou tvář ke slunci a všechny tvé stíny zůstanou za tebou.  (1. st.)
  • 36. květ - Štěstí je umění být spokojen.  (1. st.)
  • 35. květ - Život je dobrý učitel, když nepochopíš lekci, zopakuje ti ji.  (8. A)
  • 34. květ - Piáno je jako život, bílé klávesy jsou radost a černé klávesy smutek, ale pamatuj, písničku bez černých kláves nezahraješ. (8. C)
  • 33. květ - To, co pro květiny znamená sluneční svit, znamenají úsměvy pro lidskost. (Joseph Addison, ŠD)
  • 32. květ - Nejkratší cesta mezi dvěma lidmi je úsměv. (Čínská moudrost, ŠD)