CESTA K HÁZENKÁŘSKÉMU BRONZU

Dne 13. března vše začalo okresním kolem, ve kterém náš tým porazil po vyrovnaném souboji družstvo ZŠ Štáflova.

O týden později děvčata vyrazila do Dolní Cerekve, kde je čekalo celkem pět utkání ve skupině a následně fínále proti Velkému Meziříčí. Dechberoucí zápas musely rozhodnout trestné hody, ve kterých náš tým zvítězil nejtěsnějším způsobem o jediný gól.

Kvalifikace o republikové finále se hraje vždy v Brně a tradičně bez účasti pardubického kraje. Soupeři z Brna jsou vždy jedni z nejtěžších. Domácí tým se našim děvčatům podařilo porazit přesvědčivě, velkým rozdílem a cesta do Velké Bystřice, kde se letošní finále odehrávalo, byla otevřena.

Ve dnech 16. a 17. dubna se konalo velké republiková finále. Z Olomouce, kde byly týmu ubytovány, nás odvezly autobusy do Velké Bystřice. Zde náš tým čekala základní skupina tvořená týmy ZŠ Křiby Zlín a ZŠ Velká Polom. S Velkou Polomí byl náš první zápas, do kterého bolo zapotřebí dát maximum sil. Nasazení se vyplatilo a po velmi náročném výkonu naše děvčata zvítězila a následně mohla poměřit síly s neporaženým týmem ze Zlína. Tím jsme se dostali na druhé místo ve skupině a čekal nás čtvrtfinálový zápas se ZŠ Lázně Bělohrad. Šlo asi o nejsnazší utkání celé sezony. Před námi byl jediný úkol, dobře se vyspat na semifinále, ve kterém na nás čekal soupeř „nejoblíbenější“ ZŠ Křiby Zlín. Těsně o pět branek jsme podlehli a čekali na soupeře pro boj o třetí, bronzové medaile. Bylo jím opět družstvo z Velké Polomi. Tentokrát jsme již přesně věděli koho a jak bránit, ale zápas to byl opět plný zvratů a nervů. Nakonec se podařilo a družstvo dívek ze ZŠ a MŠ Wolkerova zvítězilo.

Třešničkou na dortu byla nominace Elišky Ešnerové do All Stars týmu a její jmenování nejužitečnější hráčkou turnaje. Pro celý náš tým však bylo nejcennější to, že jsme celou dobu věřili v úspěch a chtěli jsme získat medaile. Díky moc za podporu všem, kteří se na naší cestě k bronzu podíleli.

Děvčatům gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci.

Házená_republikové finále_2019_01 Házená_republikové finále_2019_02 Házená_republikové finále_2019_03 Házená_republikové finále_2019_04 Házená_republikové finále_2019_05