Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

PRVNÍ POLOLETÍ NA WOLKEROVCE

Máme za sebou první pololetí školního roku, které navázalo na velmi náročný předchozí rok. Žáci trávili spoustu času u počítače, byly zakázány aktivity, které dětské duši přináší radost a potěšení. Na každém z nás se uplynulé měsíce nesmazatelně podepsaly. Nejtěžší to však mají děti. Obtížně se vrací do školního prostředí, které vyžaduje opětovné navrácení ke každodennímu režimu a přizpůsobení se daným pravidlům.

Chtěli jsme dětem co nejvíce zpříjemnit začátek školního roku, a proto jsme pro jednotlivé třídy připravili na září projektové dny, které byly realizovány v duchu zážitkové pedagogiky. V říjnu se žáci prvního stupně vydali za poznáním do Žďáru nad Sázavou. V Muzeu nové generace prožili příjemné dopoledne a pod vedením lektorek se zúčastnili edukačního programu. Bohužel některé třídy se tohoto programu nemohly zúčastnit vzhledem k aktuální situaci, která ve společnosti panuje.

Všichni si v současné době začínáme uvědomovat, že tou největší prioritou v našem životě je právě zdraví, ke kterému neodmyslitelně patří sport. Proto jsme oslovili trenéry Stanislava Dubna a Vlastimila Saviho, kteří od října docházeli na hodiny tělesné výchovy k žákům prvního stupně. Děti tak měly možnost cvičit pod jejich vedením. Tělesná výchova se tak pro většinu žáků stala hodinou plnou akrobatických cviků, dynamiky a hlavně zábavy a radosti.

Protože se učitelům i dětem myšlenka zalíbila, přihlásila se naše škola do dalšího projektu, v rámci kterého budou docházet na hodiny tělocviku i trenéři jiných sportů.

Na letní prázdniny připravujeme ve spolupráci s předsedou tenisového klubu Jindřichem Kučerou příměstský tábor se sportovním zaměřením, který se uskuteční v týdnu od 11. 7. do 15. 7. 2022.

Mgr. Jana Doležalová


Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém