Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

Školní zájezd do Londýna a jižní Anglie

  • 26. – 31. květen 2024
  • Skupina složená z žáků 9. tříd
  • Doprovázející pedagogové: Mgr. Veronika Rumlová, Mgr. Kateřina Krejčiříková, Mgr. Jiří Rásl

Vzpomínka na Londýn

26. května 2024 se 49 žáků naší školy vydalo na zájezd do Londýna a jižní Anglie. Ačkoliv cesta trvala 19 hodin, zvládli jsme ji překvapivě dobře. Moře jsme překonali trajektem, což byl úžasný zážitek. Pohled na bílé útesy v Doveru nikdy neomrzí. Vlak pod kanálem La Manche jsme si vyzkoušeli cestou zpět. První den jsme prožili v Londýně. První naše kroky vedly k lanovce Cable Car, která nám z výšky 90 m nabídla ohromující výhledy na město. Navštívili jsme centrum a klenot Londýna, pevnost Tower. Přes Tower Bridge jsme přešli k Shakespearovu divadlu Globe a prošli se po břehu řeky Temže. Ke konci dne jsme se šli podívat na královskou observatoř Greenwich a vyfotili se na nultém poledníku. Po dni nabitém zážitky, si nás vyzvedly naše anglické rodiny, které nás mile přijaly. Druhý den jsme navštívili slavné přímořské město Brighton a odpoledne nádherně zrekonstruované rodiště Anny Boleynové, Hever Castle. Prošli jsme si hrad, vojenské muzeum a okouzlující park. Další den nás čekalo historické městečko Hastings a nekonečné pašerácké jeskyně, které jsou jeho součástí. Odpoledne jsme konečně dorazili na tolik očekávané křídové útesy Seven Sisters. Ještě jsme se prošli deltou řeky Cuckmere, která se vlévá do Severního moře. Poslední den jsme se vrátili do Londýna. Svezli jsme se po Temži Uber Boatem, navštívili historické centrum, udělali si rozchod a k autobusu jsme se přepravili metrem.

Celý zájezd byl nádherný, moc jsme si to užili. V nohách jsme měli desítky kilometrů a hlavy plné dojmů a zážitků.

Děkujeme všem, kdo pomohli a podpořili nás. Žáci byli vzorní a spolu

Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém