Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova
Havlíčkův Brod

Žáci z Wolkrovky v soutěži Hledáme nejlepšího Mladého chemika v ČR

Soutěž odstartovala v říjnu 2021 a její základní kola probíhala v pěti krajích, a to v Libereckém, Středočeském, Královehradeckém, Pardubickém a v Kraji Vysočina. Účastnilo se jí více než 6 000 žáků devátých tříd ze 173 základních škol.

Soutěžili nejen jednotlivci, ale v rámci projektů i celé kolektivy. Podle výsledků žáků byly hodnoceny i školy.

Do projektové části se z naší školy zapojila děvčata ze třídy 9. B a 9. C ve složení: Anna Drozdová, Nela a Aneta Caklovy, Natálie Oprchal, Adéla Němcová, Kristýna Lendyelová, Viola Hušková, Eliška Kubátová, Karolína Stehlíková, Alena Vavřičková a Julie Vencová. Letošním tématem bylo – „Chemické látky v živé přírodě.“ Žákyně zpracovaly projekt na téma Tajemství biochemie. Musely prostudovat organickou chemii, věnovaly se stavbě a významu kolagenu, elastanu a keratinu. Porovnávaly přírodní i kosmetické produkty. 9. 3. 2022 pak proběhly prezentace projektů. Náš tým odprezentoval skvěle.

V soutěži jednotlivců naší školu reprezentovali Adéla Němcová, Matěj Srb a Julie Vencová. Letošní konkurence byla obrovská a probojovat se dvěma koly do finále představovalo velký úspěch. Povedlo se to Matějovi Srbovi.

Finále jednotlivců proběhlo 16.3.2022 na SPŠCH v Pardubicích. Finalisté museli vypracovat dvě laboratorní úlohy a odborná porota prověřila i jejich praktické dovednosti. 

A konečně přišel den D. 6. 4. 2022 jsme se v pardubickém ABC klubu dočkali slavnostního vyhlášení výsledků. A jak jsme dopadli?

V kategorii projektů náš tým obsadil 2. místo.

V kategorii jednotlivců se Matěj Srb umístil na 23. místě. V kategorii škol získala ZŠ a MŠ Wolkerova 4. místo.

Všem soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalším studiu. Poděkování patří také paní asistence Daně Beránkové, která ochotně odjela s týmem odprezentovat projekt, paní uč. Prokšové, která nám pomohla s dramatizací. V neposlední řadě děkujeme p. Jindřichu Kubátovi za bezpečnou přepravu dívek účastnících se slavnostního vyhlášení výsledků této soutěže.

Kompletní výsledky všech kategorií a fotogalerie ke stažení jsou již umístěny na www.mladychemik.cz.

Základní škola a Mateřská škola
Wolkerova Havlíčkův Brod

  • Adresa: Wolkerova 2941, 580 01 Havlíčkův Brod
  • Tel.: (+420) 569 431 340
  • E-mail: sekretariat@zswolkerova.cz
Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Halloween day - 1. stupeň

ČÍSLO 1
75/24%
ČÍSLO 2
101/33%
ČÍSLO 3
17/5%
ČÍSLO 4
17/5%
ČÍSLO 5
66/21%
ČÍSLO 6
34/11%

Hlasovalo 310 lidí

Wolkerova 2941
580 01 Havlíčkův Brod
sekretariat@zswolkerova.cz

Kancelář školy: 569 431 340
Ředitelna: 569 431 346
Školní družina: 569 431 350
Školní jídelna: 569 431 349
MŠ Perknov: 569 427 642

 

Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod

Copyright Základní škola a Mateřská škola Wolkerova Havlíčkův Brod Všechna práva vyhrazena.

Webdesign   Redakční systém